Wypadanie włosów. Skąd się bierze. Jak sobie z nim poradzić?

Wypadanie włosów lub problemy z ich odpowiednio szybkim wzrostem są coraz częściej. Co ważne, z tego typu dolegliwości dotykają nie tylko mężczyzn – coraz częściej skarżą się na nie również kobiety. Wypadanie włosów może mieć przeróżne przyczyny. Niekiedy odpowiadają za to problemy z gospodarką hormonalną, innym razem są one wynikiem niewłaściwego stylu życia. Jakie konkretnie schorzenia mogą powodować wypadanie włosów? Jak zapobiegać rozwojowi tego problemu? Jak sobie z nimi poradzić? Po jakie środki możemy sięgnąć, by zminimalizować skalę tego problemu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

 1. Wypadanie włosów – przyczyny. Czym może być spowodowane?
 2. Wypadanie włosów. Jak jemu zapobiec? Skuteczne sposoby
 3. Szampon na porost włosów i inne środki pomocne w tym schorzeniu

Wypadanie włosów – przyczyny. Czym może być spowodowane?

Jak już wspomnieliśmy, wypadanie włosów może być spowodowane różnymi czynnikami. U mężczyzn zwykle okazuje się skutkiem nadmiaru testosteronu lub naturalnych procesów starzenia się. U kobiet może natomiast wiązać się menopauzą lub innymi problemami hormonalnymi. Dość często za wypadanie włosów odpowiada ponadto niewłaściwa dieta, uboga w kluczowe dla dobrego stanu zdrowia składniki. Na obniżenie kondycji włosów może oprócz tego wpłynąć ich niewłaściwa pielęgnacja – niedostateczna higiena, użycie niedostosowanych do naszych potrzeb preparatów lub zbyt częste poddawanie się niekorzystnym dla włosów zabiegom, takim jak tapirowanie, lakierowanie, intensywne suszenie, farbowanie czy utlenianie.

Wypadanie włosów. Jak jemu zapobiec? Skuteczne sposoby

W wielu przypadkach bardzo dobre efekty przynosi zmiana diety na taką, która dostarczy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych dla regeneracji włosów składników. W tym momencie należy wymienić przede wszystkim:

 • wątróbka i inne podroby;
 • czerwone mięso;
 • jajka;
 • fasolkę szparagową;
 • brokuł;
 • różnego rodzaju kasze (zwłaszcza gryczaną, jaglaną oraz jęczmienną);
 • sezonowe owoce;
 • kakao.

Dla zdrowych i niewypadających włosów niezwykle ważne jest dostarczenie przede wszystkim kompleksu witamin (między innymi A i B), cynku, żelaza, potasu i zdrowych kwasów tłuszczowych.

Szampon na porost włosów i inne środki pomocne w tym schorzeniu

W walce z tą przykrą dolegliwością warto sięgnąć również po dedykowane kosmetyki, takie jak szampon na porost włosów, specjalne maski regeneracyjne czy naturalne olejki roślinne. Szeroki wybór takich naturalnych preparatów znajdziemy na stronie sklepu internetowego http://izielnik.pl/naturalne-szampony-na-wypadanie-i-porost-wlosow.