Waginoplastyka sposobem na udane życie seksualne po porodzie

waginoplastyka

Obecnie kobiety coraz bardziej dbają o jakość swojego życia seksualnego. Rośnie też ich wiedza o możliwościach, jakie daje współczesna medycyna plastyczna w zakresie obszarów intymnych i co mogą zyskać poddając się prostemu zabiegowi, jakim jest waginoplastyka.

  1. Na czym polega waginoplastyka?
  2. Plastyka pochwy nie tylko dla młodych pań
  3. Przeciwwskazania do waginoplastyki
  4. Plastyka pochwy tylko w specjalistycznej klinice

Waginoplastyka, nazywana też plastyką pochwy, to zabieg chirurgiczny, przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Należy do grupy zabiegów inwazyjnych, jednak mimo tego, panie chętnie się na niego decydują. Dla wielu z nich to szansa na odzyskanie udanego życia seksualnego i radości z intymnych zbliżeń z partnerem.

Na czym polega waginoplastyka?

Waginoplastykę nazywa się również uelastycznieniem pochwy. Określenie to jest bardzo bliskie prawdzie, ponieważ celem tego zabiegu jest zwężenie pochwy poprzez usunięcie części tkanek. Największą grupę kobiet, które korzystają z tego zabiegu, stanowią panie po kilku porodach, podczas których było konieczne nacięcie krocza, pochwa nadmiernie się rozciągnęła, a mięśnie dna miednicy znacznie się osłabiły. Te skutki porodów siłami natury nie tylko obniżają satysfakcję ze współżycia, ale mogą być również przyczyną wielu problemów zdrowotnych, począwszy od nadmiernych upławów, przez częste infekcje, a na wypadaniu pochwy, a nawet macicy, kończąc.

Plastyka pochwy nie tylko dla młodych pań

Choć plastykę pochwy wykonuje się głównie u wieloródek, to nie stanowią one jedynej grupy kobiet korzystających z tego zabiegu. Na plastykę pochwy decydują się również panie, które pracują fizycznie i odczuwają z tego powodu dolegliwości ze strony narządów intymnych, a także kobiety, które pragną odmłodzić narządy płciowe. Plastyka pochwy często wykonywana jest w parze z innymi zabiegami, z których często wybieranym jest perineoplastyka, czyli właśnie plastyka krocza, a także waginoperineointroitoplastyka, czyli plastyka przedsionka pochwy i krocza.

Waginoplastyka przeznaczona jest dla pań, które nie tylko chcą czerpać większą przyjemność z seksu, ale również odczuwają dolegliwości związane z obniżeniem napięcia mięśni dna macicy oraz rozszerzeniem pochwy. Zabieg może skutecznie zniwelować dolegliwości bólowe ze strony narządów rodnych, zmniejszyć częstotliwość pojawiania się infekcji intymnych, a także wpłynąć na samopoczucie i poczucie własnej wartości kobiety.

Przeciwwskazania do waginoplastyki

Pomimo wielu korzyści, jakie niesie ze sobą waginoplastyka, nie każda kobieta, która chciałaby się jej poddać, może zostać zakwalifikowana do zabiegu. Istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonywania, do których należą m.in. planowanie kolejnych porodów oraz okres ciąży lub karmienia piersią, a także zły wynik cytologii lub aktywna infekcja intymna. Do zabiegu nie zostaną także zakwalifikowane panie, które cierpią z powodu choroby nowotworowej. O braku przeciwwskazań do wykonania plastyki pochwy zawsze decyduje lekarz ginekolog, który posiada stosowną wiedzę i uprawnienia do oceny stanu zdrowia pacjentki.

Plastyka pochwy tylko w specjalistycznej klinice

Waginoplastyka nie jest uznawana za skomplikowany zabieg, jednak w przypadku niepowodzenia, może znacznie pogorszyć stan pacjentki. Z tego powodu planując wykonanie plastyki pochwy warto wybrać renomowaną klinikę, taką jak https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/waginoplastyka/, w której pacjentka zostanie otoczona profesjonalną i troskliwą opieką doświadczonego personelu medycznego.