Pieluchomajtki – dobór, zakładanie i codzienna higiena

Pieluchomajtki dla dorosłych to produkt niezbędny przy średnim i ciężkim nietrzymaniu moczu. Zabezpieczają one przed przeciekaniem moczu i/lub kału oraz zapewniają uczucie suchości w ciągu dnia i nocy. Wiele osób, które nie miały wcześniej do czynienia z pieluchomajtkami, ma wątpliwości nie tylko co do wyboru ich odpowiedniego modelu. Sen z powiek spędzać może również ich zakładanie i codzienna higiena. Na szczęście dostępne są na rynku produkty, dzięki którym wymiana pieluchomajtek i dbanie o skórę osoby dorosłej będzie łatwe.

Dopasowanie pieluchomajtek dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych trzeba oczywiście dopasować do osoby, która się opiekujemy, w kwestii rozmiaru. Na opakowaniach takich produktów dostępne są informacje na temat rozmiaru podanego literowo (np. S, M, L) oraz w centymetrach (w określonych widełkach). Pozwala to na ich dokładne dopasowanie do obwodu bioder. Równie istotne jest dostosowanie ich do wielkości problemu z nietrzymaniem moczu. Dostępne są bowiem pieluchomajtki dla dorosłych cierpiących na średnie i ciężkie nietrzymanie moczu. Odpowiednie oznaczenie znajduje się na opakowaniu producenta.

Pieluchomajtki dla dorosłych z możliwością zakładania na stojąco i leżąco – ulga dla opiekunów

Na co dzień jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zakładamy bieliznę na stojąco. Niestety, wiele osób dorosłych cierpiących na ciężkie schorzenia nie może zrobić tego samodzielnie w ten sposób. Co więcej, dźwiganie ich w celu założenia pieluchomajtek jest kłopotliwe. Nie każdy z nas ma tyle siły, by sprostać temu zadaniu i to nawet kilka razy dziennie. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Przy cięższych przypadkach, w których dorosła osoba już nie wstaje łóżka, bardzo pomocne mogą być pieluchomajtki, które pozwalają na zakładanie w pozycji stojącej i leżącej. Dzięki temu ich wymiana nie będzie wymagała siły. Takie pieluchomajtki są rozpinane po bokach, przez co łatwo się je zakłada i zdejmuje. Doskonały przykład takich pieluchomajtek to TENA Slip ProSkin. Jest to produkt o otwartej konstrukcji z mocnymi rzepami. Atutem takich pieluchomajtek, oprócz możliwości wymiany na leżąco, jest także to, że można ich rzepy zapinać oraz odpinać wielokrotnie. Dzięki temu nie tylko uzyska się najlepsze dopasowanie, ale również skontroluje, czy już teraz konieczna jest ich wymiana.

Codzienna higiena przy stosowaniu pieluchomajtek dla dorosłych

Niesamodzielne już osoby dorosłe, którym zakładamy pieluchomajtki, wymagają właściwej higieny. Pozwala to na zachowanie w zdrowiu ich delikatnej skóry w miejscach intymnych. Warto w związku z tym wyposażyć się, oprócz pieluchomajtek, także w łagodne środki pielęgnacyjne. Można je podzielić na trzy kategorie: produkty do oczyszczania, pielęgnacji i ochrony skóry. Ich bogatą ofertę posiada renomowany producent środków do higieny osobistej – TENA. Każdy z takich produktów został przebadany pod kątem dermatologicznym. Dzięki temu jest on bezpieczny dla skóry, niezależnie od skali problemu nietrzymania moczu i/lub kału.