Kasza jaglana

Zdrowe odżywianie to temat, o którym mówi się stosunkowo często. Niemniej trzeba mieć na uwadze, że jest to temat, w przypadku którego cały czas pojawiają się niejasności – w końcu jest wiele zdrowych propozycji. Jeśli chodzi o ten tekst, skupimy się tylko i wyłącznie na kaszy jaglanej.
Co do szczegółów, na początek weźmiemy sobie pod uwagę właściwości i kaloryczność.

Właściwości i kaloryczność kaszy jaglanej

Jak myślisz, co można powiedzieć o właściwościach kaszy jaglanej? Na pewno warto podkreślić, że kasza jaglana jest lekkostrawna i nie uczula (jest to związane z brakiem glutenu).
Co za tym idzie, czas zadać sobie pytanie, jaki z tego należy wyciągnąć wniosek? Jakby nie patrzeć, kasza jaglana sprawdzi się w przypadku osób cierpiących na niedokrwistość, czy też osób chorujących na celiakię (ważne jest jednak to, że te osoby muszą stosować dietę bezglutenową).

Można też dodać, że kasza jaglana jest dobrym rozwiązaniem w przypadku kataru – odnośnie do szczegółów, kasza jaglana ma właściwości antywirusowe i co równie istotne, dzięki kaszy jaglanej można zmniejszyć stan zapalny błon śluzowych.
Jak się pewnie domyślasz, to wciąż nie wszystkie właściwości – jeśli chcesz wiedzieć więcej, najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z lekarzem.

Pora powiedzieć coś o kaloriach – zastanawiasz się nad tym, ile kalorii zawiera kasza jaglana? Najkrócej rzecz ujmując, 100 g kaszy jaglanej zawiera około 35 kalorii.

Kasza jaglana na śniadanie

Czy kasza jaglana jest dobra na śniadanie? Nie ma co ukrywać, że jest to ciekawy pomysł. Oczywiście trzeba też zastanowić się nad dostępnymi możliwościami (i w ten sposób dotarliśmy do gustu).
Co do jakiegoś przykładu, może zainteresuje Cię jaglanka? Jaglanka to kasza jaglana z owocami, bakaliami i orzechami (jakby były jakieś wątpliwości). Ponadto jaglankę można przyrządzić na mleku lub wodzie.

Chcesz wiedzieć więcej? Jeśli tak, zatrzymajmy się przy mleku – czy potrzebne jest mleko krowie? Niewykluczone, że są w tej sprawie różne opinie, ale prawda jest jedna – mleko krowie nie jest koniecznością.

Czy jest odpowiednia dla niemowlaków?

Czy przygotowanie kaszy jaglanej dla niemowlaków jest dobrą opcją? Jeśli są jakiekolwiek obawy, musisz wiedzieć, że Twoje obawy są całkowicie nieuzasadnione (kaszę jaglaną można podawać już w okolicach 6. miesiąca życia).
Zresztą wystarczy zadać sobie jedno pytanie, jak należy określić kaszę jaglaną? Na pewno warto odnotować delikatne działanie, przyjemny smak i drobną konsystencję.

Wypada też zastanowić się nad blendowaniem (blendowanie to nic innego jak chęć uzyskania konsystencji papki łatwo przyswajalnej przez dziecko). Rzecz jasna trzeba też pamiętać o tym, żeby z upływem czasu blendowanie było coraz krótsze – takie podejście jest równoznaczne, z tym że dziecko będzie otrzymywać coraz większe ziarenka do przełknięcia.
Maksymalnie upraszczając, chodzi o stopniowe przyzwyczajanie do zmiany konsystencji pokarmu.

Interesuje Cię cena kaszy? Jeśli interesuje Cię cena, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się z poszczególnymi propozycjami.
Aczkolwiek cena kaszy nie powinna stanowić najmniejszego problemu.