Dlaczego warto suplementować witaminy?

Suplementy diety mają za zadanie uzupełnić codzienną dietę w witaminy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlaczego warto suplementować witaminy? I które z nich powinno się przyjmować na co dzień?

Jakie witaminy warto suplementować?

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz optymalna podaż składników odżywczych pozwalają na prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych, ale także równowagę w organizmie. Witaminy, które dostarczasz wraz z pożywieniem, biorą udział w wielu reakcjach biochemicznych, wpływają na prawidłowe funkcjonowanie wszystkim układów oraz wpływają na nasze samopoczucie. Dlaczego warto stosować suplementację witamin? Dlatego, że suplementacja pozwala na skuteczne uzupełnienie substancji, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Po drugie, systematyczne przyjmowanie suplementów zmniejsza ryzyko awitaminozy, czyli niedoboru witamin w organizmie. Awitaminoza niesie za sobą różne konsekwencje w postaci dolegliwości.

A jakie witaminy warto suplementować? Podstawą jest zrobienie badań i konsultacja z lekarzem. Jednak najczęściej suplementuje się:

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B są bardzo ważne dla ludzkiego organizmu. Przede wszystkim:

 • biorą udział w procesach biochemicznych,
 • pełnia kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
 • mają wpływ na prawidłowe funkcjonowaniu układu krwiotwórczego,
 • mają korzystny wpływ na zdrowy wygląd paznokci oraz włosów,
 • odgrywają istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu mózgu,
 • odpowiadają za poprawne przewodzenie impulsów nerwowych,
 • biorą udział w procesie wytwarzania składników krwi.

Aby nie dopuścić do niedoboru witamin z grupy B, warto zastosować suplementy Healthlabs B Complex.

Witamina D

Kolejna witamina, którą należy suplementować, to witamina D. Wbrew pozorom jej niedobór ma wiele osób, a słońce w okresie wiosenno-letnim wcale nie wystarczy. Zaleca się, aby dorosły człowiek dziennie przyjmował 2000 IU witaminy D, którą można znaleźć w różnych suplementach np. SmartMe czy ProtectMe Recovery marki healthlabs, które dodatkowo wzbogacone są innymi składnikami, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Posiadając healthlabs kod rabatowy, kupisz suplementy w nieco niższej cenie.

Witamina D nie tylko chroni przed krzywicą, ale również:

 • wpływa na równowagę gospodarki wapniowo-fosforanowej,
 • ma korzystny wpływ na układ odpornościowy,
 • reguluję pracę serca i naczyń krwionośnych,
 • chroni przed rozwojem cukrzycy.

Witamina C

Witamina C, zwana kwasem askorbinowym jest antyoksydantem, który chroni organizm przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Jej suplementacja jest niezwykle istotna, ponieważ witamina ta bierze udział w syntezie kolagenu, pozwalając na utrzymanie skóry, chrząstek oraz kości w dobrej kondycji. Zwiększa przyswajanie żelaza, tym samym chroniąc przed anemią. Ma równiez pozytywny wpływ na stan dziąseł. Synteza witaminy C nie jest możliwa w ludzkim ciele, dlatego bardzo ważne jest jej systematyczne suplementowanie np. marki healthlabs. Suplementy Healthlabs opinie mają świetne i polecają je dietetycy oraz trenerzy personalini.