Dieta sokowa

Jak zapewne wiesz, dieta to temat, który poruszany jest stosunkowo często (a w każdym razie można zaryzykować takie stwierdzenie).
Ktoś może zapytać, z czego to wynika? Niewykluczone, że jest to pytanie, w przypadku którego należy liczyć się z różnymi odpowiedziami. Co do szczegółów, na pewno ważne są problemy z wagą – kiedy trzeba pozbyć się nadmiernych kilogramów, konieczne jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania.

Czy jest jeszcze coś, o czym powinno się pamiętać? Nie ma co ukrywać, że różne sposoby prowadzą do celu i ten tekst jest tego świetnym potwierdzeniem – tematem tego tekstu jest dieta sokowa.

Zasady diety

Skoro tematem jest dieta sokowa, pora odnieść się do szczegółów. Odnośnie do konkretów, nietrudno się domyślić, że podczas diety należy pić soki. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o soki, które są naturalne i świeże (co zresztą nie powinno zaskakiwać).
Warto też podkreślić, że mowa o sokach owocowych, owocowo-warzywnych i warzywnych.

Zastanawiasz się nad tym, co można powiedzieć na temat posiłków? Fakty są takie, że podczas trwania diety soki zastępują wszystkie posiłki i zaspokajają wszelkie potrzeby żywieniowe.

Opinie i efekty diety sokowej

Interesują Cię opinie dotyczące diety sokowej? Co by nie mówić, opinie nierozerwalnie związane są z efektami (choć trzeba przyznać, że teoria nie musi potwierdzać praktyki).

Teoretycznie powinno dojść do oczyszczenia i detoksykacji organizmu (innymi słowy – chodzi o wsparcie naturalnych procesów detoksykacyjnych organizmu). Ponadto nie wolno wykluczać radykalnej zmiany sposobu odżywiania.
Celem jest również zrzucenie zbędnych kilogramów, ale to raczej jasne skoro tematem jest dieta.

Zadajesz sobie pytanie, jakie opinie można przeczytać o diecie sokowej? Co do opinii, najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapoznanie się z publikowanymi ocenami. Aczkolwiek warto odnotować, że dieta sokowa należy do diet bardzo niskokalorycznych.
Co więcej, dieta zawiera przede wszystkim węglowodany (jakby tego było mało, w zasadzie nie ma białka i tłuszczu).

To wszystko oznacza, że dieta sokowa szkodzi przy dłuższym stosowaniu, można też powiedzieć, że efekty odchudzania są zwyczajnie nietrwałe – efekty odchudzania wynikają przede wszystkim z utraty wody i tkanki mięśniowej.

Dieta sokowa przepisy

Chcesz poznać przepisy, które sprawdzą się w przypadku diety sokowej? Niewykluczone, że dieta sokowa może wydawać się monotonna, ale realia przedstawiają się nieco inaczej.
Odnośnie do przykładów, weźmy sobie pod uwagę zielony koktajl i sok bogaty w antyoksydanty.

Przepis na zielony koktajl

Składniki:
pół zielonego ogórka, 2 jabłka, garść szpinaku (rzecz jasna świeżego), łodyga selera naciowego, woda (mineralna niegazowana bądź przegotowana) i garść ulubionych ziół.

Przepis na sok zawierający wiele antyoksydantów

Składniki:
2 jabłka, 2 marchewki, plasterek imbiru i gruby plaster cytryny
Proste, prawda?

Warto jeszcze na koniec nawiązać do czasu trwania diety – najczęściej można usłyszeć, że bezpieczny okres kończy się wraz z upływem 7 dni (minimum to oczywiście dzień).