Dieta OXY

Jakby nie patrzeć, o dietach mówi się stosunkowo często. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że dieta diecie nierówna, możliwości jest naprawdę sporo.
Jeśli chodzi o temat tego tekstu, nie będziemy skupiać się na różnych możliwościach, skupimy się na diecie OXY. Czy wiesz coś o tej diecie? Nie ma co ukrywać, że nazwa może brzmieć tajemniczo.

Zasady diety OXY

Przechodząc od razu do sedna – dieta OXY jest nową dietą proteinową charakteryzującą czterofazowym systemem odchudzania.
Oto 4 fazy, o których trzeba pamiętać:

 1. Detoks – detoks cechuje się jedzeniem owoców i warzyw oraz piciem kolejnych koktajli warzywno-owocowych. Jak się pewnie domyślasz, celem jest oczyszczenie organizmu i przygotowanie się na właściwe odchudzanie.
 2. Spalanie tłuszczu – założenie tej fazy to nic innego jak szybsza redukcja masy ciała. Co do szczegółów, jadłospis przewiduje zwiększone ilości białka zwierzęcego.
 3. Utrwalenie – przez utrwalenie należy rozumieć utrzymanie uzyskanych efektów odchudzania. Można również powiedzieć, że jadłospis przewiduje zjadanie produktów bogatych w białko pochodzenia roślinnego.
  Trzeba też pamiętać o zachowaniu odpowiedniej proporcji białka roślinnego do zwierzęcego – odpowiednia proporcja to 50 do 50.
 4. Stabilizacja – chodzi o ochronę przed wystąpieniem efektu jo-jo. Etap ten charakteryzuje się wprowadzaniem węglowodanów i tłuszczy, rzecz jasna w odpowiednich proporcjach.

Skoro fazy diety za nami, skupmy się na opiniach.

Dieta OXY opinie

Zastanawiasz się nad tym, jakie opinie można usłyszeć o diecie OXY? Wydaje się, że przeważają pozytywne zdania. Zadajesz sobie pytanie, skąd taki wniosek? Wniosek ten efekt popularności, popularność nigdy nie jest wynikiem przypadku.
Skoro jesteśmy przy opiniach, warto podkreślić, że negatywne opinie mogą wynikać z nieznajomości tematu.
Zresztą wystarczy skupić się na przeciwwskazaniach, oto bezwzględne przeciwwskazania do stosowania diety OXY:

 • Choroby nerek (dotyczy to też kamieni nerkowych) i wątroby,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Każdy typ cukrzycy,
 • Niedobory pokarmowe (odnosi się to także do niedokrwistości),
 • Wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • Inne choroby dietozależne.

Warto jeszcze na koniec dodać, że dieta OXY często porównywana jest do diety Dukana.

Dieta OXY – przykładowy jadłospis

Interesuje Cię przykładowy jadłospis podczas diety OXY? Co by nie mówić, jadłospis podczas diety OXY jest naprawdę ciekawy. Dokładnie rzecz ujmując, jadłospis opiera się na zróżnicowanych produktach dozwolonych przez poszczególne fazy.

Odnośnie do szczegółów, weźmy sobie za przykład pierwszy tydzień.

 • Jak sądzisz, co jest dobre na śniadanie? Dobrym rozwiązaniem jest choćby jajecznica i kawa bezkofeinowa.
 • Co na drugie śniadanie? Jeśli interesuje Cię drugie śniadanie, za przykład posłużyć makrela w sosie pomidorowym i woda niegazowana.
 • Na obiad można spróbować pieczonego łososia w folii aluminiowej wraz z porcją szpinaku, ponadto np. herbata ziołowa.
 • Na podwieczorek plasterek chudego białego sera i herbata zielona? W każdym razie jest to przykład, o którym powinno się pamiętać.
 • Jeśli chodzi o kolację, co powiesz na krewetki z czosnkiem i ziołową herbatę?

Co sądzisz o diecie OXY?