Depilacja laserowa jesienią – pozbądź się zbędnego owłosienia!

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala stale cieszyć się idealnie gładkim ciałem. Jednak już nie tylko kobiety decydują się na taki zabieg. W gabinetach kosmetycznych coraz częściej pojawiają się w tym celu również panowie. Serię zabiegów warto rozpocząć jesienią, by wiosną cieszyć się zadbanym, idealnie gładkim ciałem, bez nieestetycznych kropek powstających na skutek golenia się maszynką!
Z tekstu dowiesz się:
- czym jest laserowe usuwanie owłosienia,
- na czym polega depilacja laserowa,
- dlaczego laserowe usuwanie włosów najlepiej wykonać jesienią.
Lasery już od ponad 50 lat są powszechnie wykorzystywane w różnych dziedzinach medycyny, w tym również w różnego rodzaju zabiegach upiększających. Przy pomocy laserów można m.in. wspomóc naturalne procesy regeneracyjne organizmu, pozbyć się blizn i rozstępów, a także odmłodzić i ujędrnić skórę. Dzięki nim można także skutecznie usunąć zbędne owłosienie – służy temu zabieg depilacji laserowej.
Laserowa depilacja – na czym polega?
Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg wykorzystujący właściwości tych nowoczesnych urządzeń, a konkretnie – możliwość skierowania emitowanej przez laser energii w konkretne warstwy skóry bez uszkadzania sąsiadujących struktur. Energia lasera pochłaniana jest przez melaninę znajdującą się w strukturze włosa. Dochodzi do intensywnego przegrzania oraz trwałego uszkodzenia zarówno cebulki, jak i mieszka włosa. Najlepszą skuteczność zabiegów uzyskuje się kiedy włos znajduje się w pierwszej lub drugiej fazie wzrostu, czyli tzw. fazie anagenowej. Niestety trudno jest zaobserwować jej oznaki – stąd konieczność powtarzania zabiegów w odpowiedniej częstotliwości, co około 4-6 tygodni. Wówczas prawdopodobieństwo, że włos będzie w odpowiedniej fazie wzrostu, jest najwyższe.
Dlaczego laserowe usuwanie owłosienia warto przeprowadzić jesienią?
Zaleca się, by laserowe usuwanie włosów przeprowadzać w miesiącach jesienno-zimowych. Skóra wtedy blednie po letnim opalaniu, normalizuje się w niej ilość melaniny, dlatego zabieg jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy. Poza tym, po różnego rodzaju zabiegach laserowych niewskazana jest ekspozycja skóry na słońce – znacznie zwiększa to ryzyko powstawania przebarwień. Jednak co najważniejsze, laserowe usuwanie owłosienia nie daje natychmiastowych efektów – aby poddać działaniu lasera wszystkie włosy w fazie wzrostu, trzeba wykonać serię 4–6 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Jeśli więc zabiegi rozpoczniemy jesienią, już wczesną wiosną, kiedy zaczyna się nosić odzież odsłaniającą nieco więcej ciała, będziemy się mogli cieszyć idealnie gładką skórą!
Vectus – depilacja laserowa w klinice Estell
W klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie laserowa depilacja jest wykonywana przy użyciu diodowego lasera medycznego Vectus o długości fali 810 nm. Jest to innowacyjne urządzenie posiadające czytnik poziomu melaniny Skintel. Kiedy przykłada się go do skóry, oprogramowanie odczytuje poziom melaniny i dobiera optymalne parametry pracy lasera. Dzięki temu zabieg jest skuteczny, a jednocześnie bezpieczny, czyli nie powoduje u pacjenta poparzeń.
Laserowe usuwanie owłosienia przy pomocy urządzenia Vectus ma także inne zalety. Technologia Photon Recycling pozwala na ponowne wykorzystanie światła odbijającego się od skóry, dzięki czemu emitowana przez laser energia działa w bardziej efektywny sposób, a rozwiązanie Advanced Contact Cooling chłodzi skórę w trakcie emisji światła i po niej, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas zabiegu.
Co ważne, depilacja laserowa może być wykonywana zarówno w obrębie nóg, jak i twarzy, okolic bikini, rąk, pach czy pleców. Seria zabiegów, dostosowana do potrzeb pacjenta, pozwala całkowicie usunąć niechciane owłosienie!
Źródła:
wseit.edu.pl/images/upload/Joanna/16-17%20Depilacja%20laserowa_Mankowska.pdf
aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/01/ke2018.6-7.pdf