Co to jest kawa z drippa?

Dripp Kawa

Ekspresy do kawy to urządzenia, które praktycznie z roku na rok stają się coraz tańsze i bardziej zaawansowane technologicznie. Wciąż jednak jest wielu miłośników zwykłej małej czarnej, którzy mają swoje autorskie metody parzenia, a do tego dysponują niewielką powierzchnią blatu kuchennego. Z tego też powodu nie każdy jest zainteresowany kupnem luksusowego ekspresu ciśnieniowego, ale każdy może pomyśleć o tym, by mieć w domy łatwy w obsłudze, tani i wygodny dripper.

Z czego składa się dripper?

W sprzedaży dostępne są różne drippery – na przykład trzyelementowe lub jednoelementowe. Wszystkie spełniają tę samą funkcję, różnica między nimi polega jedynie na możliwości rozłożenia zestawu trzyelementowego na lejek i karafkę, oraz odmierzania do lejka zmielonej kawy przy pomocy specjalnej łyżeczki stanowiącej ten trzeci element. Dripper marki Chemex to bardzo efektowne, szklane naczynie o specjalnie wzmocnionej konstrukcji i kształcie kolby. Górna część to lejek, do którego wkłada się filtr papierowy lub wielorazowy, a dolna – karafka. Po wyjęciu filtra kawę można nalewać bezpośrednio z naczynia do filiżanek, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. W przewężeniu naczyń marki Chemex znajduje się specjalna opaska, która ułatwia chwytanie gorącej karafki w dłoń. Można wybrać również spośród wielu estetycznych lejków i karafek, dzięki którym blat w kuchni będzie jeszcze bardziej kolorowy.

Jak zaparzać kawę z drippa?

Kawa z drippa to rozwiązanie bardzo tanie, proste i skuteczne. Wystarczy włożyć do lejka papierowy jednorazowy filtr, umieścić lejek nad karafką i nasypać odmierzoną ilość zmielonych ziaren kawy, po czym zalać wodą o odpowiedniej temperaturze, wskazanej do konkretnego gatunku – czyli zazwyczaj przestudzonym wrzątkiem. Kawa zaparzana jest wówczas dość krótko, a filtr świetnie radzi sobie z oddzieleniem fusów od naparu. Rezultatem jest napój o bardzo dobrych walorach jakościowych – bez goryczy charakterystycznej dla zbyt długo parzonych kaw, klarowny i aromatyczny. Należy jedynie dokupić odpowiedni młynek do całych ziaren, aby mielić je tuż przed zaparzeniem według tradycji zaparzania.

Palarnia kawy sklep internetowy – wszystko do kawy

Warto skorzystać z oferty dobrego sklepu internetowego, w którym znajdziesz nie tylko rzemieślnicze, autorskie gatunki kawy, ale również ciekawe akcesoria do jej parzenia. Kawa z drippa to dobra alternatywa, jeśli lubisz przefiltrowaną, wysokojakościową kawę do swojego espresso, ale również, gdy potrzebujesz klarownego naparu jako bazy do cappuccino czy latte macchiato. Pełny dripper, łącznie z zestawem papierowych filtrów lub filtrem wielorazowym, to koszt od kilkudziesięciu do maksymalnie 300 złotych. Warto skusić się na niego, gdy:

– nie chcesz obciążać budżetu zakupem ekspresu za kilka tysięcy złotych;

– masz za mało miejsca na blacie, by trzymać na nim ekspres;

– chcesz w pełni kontrolować ilość i moc przyrządzanego naparu odmierzając zarówno wodę, jak i zmielone ziarna;

– poszukujesz sposobu na dobrą filtrowaną kawę z możliwością łatwego umycia zestawu, również w zmywarce i schowania go do szafki;

Palarnia kawy sklep internetowy to idealne miejsce, jeśli szukasz czegoś pomiędzy zaparzaniem fusów bezpośrednio w filiżance a kawą z nowoczesnego ekspresu, którego nadmiar funkcji nie pozwala na stworzenie prostej małej czarnej, wybierz dripper!