Cechy dobrego trenera personalnego

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, jak ktoś musi zadbać o swoją sylwetkę. Dbałość o sylwetkę to oczywiście nic złego, aczkolwiek dobrze pamiętać o tym, że dobór ćwiczeń nie jest najprostszym zadaniem. Nie wystarczy ćwiczyć, trzeba wiedzieć, co i jak robić.

Czym zajmuje się trener personalny?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym zajmuje się trener personalny? Dla niezorientowanych – pracę możemy podzielić na ustalenie właściwego zestawu ćwiczeń i dbałość o właściwe wykonywanie ćwiczeń. Jeżeli zależy Ci na szczegółach, można jeszcze powiedzieć, że do zadań zalicza się także motywowanie klienta i monitorowanie wyników. Dobry trener może znacząco pomóc.

Który trener personalny jest najlepszy?

Na wstępie warto zaznaczyć, że znalezienie właściwej osoby może okazać się niełatwym zadaniem. Musisz wiedzieć, czego chcesz.

Zacznijmy może od pytania, gdzie szukać trenera personalnego? Jest to pytanie, w przypadku którego możemy usłyszeć różne odpowiedzi. Najlepszym rozwiązaniem wydają się chyba rekomendacje znajomych. Skorzystanie z takiej opcji nie zawsze jest jednak możliwe. Jeżeli znajomi nie mogą pomóc, może warto rozejrzeć się na siłowni? Nie można też zapomnieć o firmach, które specjalizują się w treningu personalnym. Takie firmy zrzeszają trenerów personalnych pracujących w różnych częściach kraju. Ponadto jest jeszcze internet (wyszukiwarka internetowa, portale społecznościowe i ogłoszenia drobne).

Skupmy się już na wyborze trenera personalnego. Na pewno bardzo ważne jest podejście. Na temat podejścia można mówić długo. Weźmy sobie za przykład kontakt z osobą, której ma się pomóc. Konieczne jest wzbudzenie zaufania. Trener personalny powinien umieć przekonać do tego, że ustalony plan pozwoli na zrealizowanie celu. Dobrze też przy okazji podkreślić, że współpraca z trenerem raczej nie kończy się na jednym spotkaniu. Oczywiście ważne jest również podejście do wykonywanych obowiązków. Chodzi o zaangażowanie trenera, jak i zwracanie uwagi na błędy. Teoretycznie każda osoba powinna gwarantować profesjonalizm, ale czy tak jest też w rzeczywistości?

To wszystko to dość skrótowe przedstawienie realiów. Trudno scharakteryzować idealnego trenera personalnego, ten tekst to wskazówka. Jeszcze tak przy okazji drobna uwaga związana z pieniędzmi – ograniczone możliwości finansowe to popularny problem. Ograniczone możliwości finansowe można zrozumieć, ale nie sposób zrozumieć skupiania się wyłącznie na pieniądzach. Najważniejsze jest znalezienie właściwej osoby, korzystna cena to dodatek.